Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy jaskry dziecięcej wrodzonej

Jaskra jest chorobą przewlekłą i postępującą. Schorzenie to może występować pod postacią pierwotną, czyli poprzez dziedziczenie genowe, jak też wtórną, która występuje znacznie rzadziej, niż jej pierwsza odmiana, bowiem jaskra wtórna związana jest z innymi chorobami oka i może się rozwinąć w wyniku urazu bądź zapalenia. Zatem czym objawia się postać wrodzona tej choroby, jak też jak przebiega ona u dzieci?

Zobacz również opis choroby: Jaskra dziecięca (wrodzona)

Jaskra pierwotna wtórna występuję rzadko i dotyczy jednego lub obu oczu. Jest dziedziczna i ujawnia się zaraz po urodzeniu lub w pierwszych dwóch latach życia. Co ważne znacznie częściej choroba ta dotyka chłopców. Mogą pojawić się następujące sygnały, które są typowymi oznakami owego schorzenia:
  • łzawienie
  • światłowstręt
  • zaciskanie powiek
  • ciągłe pocieranie oczu
Istotne jest też to, że dziecko cierpiące na jaskrę zwykle jest rozdrażnione i niespokojne. Co ważne powyższe symptomy często mylone są z jakże powszechnym zapaleniem spojówek. Jeżeli jaskra nie zostanie trafnie zdiagnozowana a co za tym idzie, lekarz nie podejmie odpowiedniego leczenia, stan dziecka będzie się pogarszał. Po jakimś czasie do powyższych obajwów, dojdą też inne.

Na skutek gromadzenia się cieszy i wzrostu ciśnienia w oczach dziecko może mieć różną wielkość oczu, ale także niebieskie zabarwienie twardówek, jak i może dojść do wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zaburzenia w odpływie cieczy wodniestej, jak i wspomniany wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego mogą zostać wykryte już podczas życia płodowego.

Zobacz również opis choroby: Jaskra dziecięca (wrodzona)

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności