Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy stożka rogówki

Choroba oka, czyli stożek rogówki jest bardzo specyficznym typem choroby niezapalnej. Najbardziej charakterystycznym objawem choroby, jest zmiana oka, która podczas przebiegu stożka rogówki, zmienia się w kształt właśnie podobny do stożka, czyli oko ulega uwypukleniu na zewnątrz.

Zobacz również opis choroby: Stożek rogówki

Niepokojący wygląd oka

Stożek rogówki oka, mimo tego, że wydawać się może bardzo niebezpieczną chorobą, właśnie ze względu na dziwny wygląd oka, nie zagraża ona utratą wzroku. Najczęściej kończy się to noszeniem specjalnych soczewek kontaktowych lub okularów, wszystko zależy od przebiegu i zaawansowania choroby.

Objawy stożka rogówki

Początkowymi objawami w pierwszym stadium choroby, może być niepokojące swędzenie. Nie jest bardzo specyficzny objaw, gdyż swędzenie oka może wynikać z wielu czynników. Jednym z pierwszych najbardziej charakterystycznych objawów jest osłabienie widzenia. Pacjenci zgłaszają się zazwyczaj do okulisty z wadą wzroku, a wizyta kończy się dobraniem okularów pod konkretną wadę. Dodatkowo, problemy ze wzrokiem mogą być nieregularne. Oznacza to, że przez pewien okres, wzrok może się pogorszyć, po to by za jakiś czas znów poprawiła się jakość widzenia. Kolejnym dość wyróżniającym się objawem, pozwalającym zdiagnozować ten rodzaj choroby, jest mnogie widzenie. Prostym działaniem, które pozwoli sprawdzić ten objaw, jest spojrzenie na czarny tekst, na białym tle. Zazwyczaj czcionka wydaje się powielona, rozlana czy też  rozmyta.

Istnieje jeszcze szereg innych objawów, które występują podczas choroby stożka rogówki. Zaliczać do nich możemy:

  • zaczerwienienie oczu,
  • pieczenie oczu,
  • nadwrażliwość na światło,
  • rozmywanie się obrazu,
  • nieregularne poprawy i pogorszenia się wzroku,
  • szybko rozwijające się pogorszenie wzroku,
  • rozmycie ostrości widzenia.

Leczenie choroby rogówki

Jeśli chodzi o leczenie, to zazwyczaj kończy się ono na używaniu soczewek kontaktowych. Choroba przebiega bardzo łagodnie, a przypadki, w których kończy się bardzo poważnie, czyli przeszczepem rogówki są bardzo rzadkie. Zazwyczaj, wystarczą soczewki kontaktowe, a jeszcze częściej noszenie okularów. Choroba może rozwijać się nawet 10 lat, ale nie grozi całkowitą utratą wzroku.

Zobacz również opis choroby: Stożek rogówki

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności